Popüler bir Samsung modeline yeni güncelleme geldi!

Samsung, bu ay biraz gecikmeli de olsa, Galaxy akıllı telefonları için en yeni güvenlik güncellemesini nihayet yayınladı. Haziran ayı neredeyse bitmiş olmasına rağmen birçok telefon bu güncellemeyi hala almamıştı. Ama geç de olsa Samsung’un eski bir modeli olan Galaxy S21 FE yeni güncelleme aldı. Ayrıca, daha yeni modeller de son günlerde bu yazılım güncellemesini almaya başladı. İşte yeni güncellemenin detayları…

Samsung Galaxy S21 FE modeli için güncelleme yayınlandı

Haziran güncellemesi gerçekten önemli. Samsung cihazlarına özgü 22 tanesi de dahil olmak üzere toplamda 59 güvenlik açığını kapatıyor. Geri kalanlar ise Android işletim sisteminden kaynaklanıyor. Cihazınızın güvenliğini sağlamak adına bu güncellemeler oldukça kritik. Bu kadar çok güvenlik açığının kapatılması gerektiği için güncellemenin tamamlanmasının biraz zaman alması aslında normal.

Samsung’un diğer birçok modeli de bu güncellemeyi almaya başladı. Galaxy S23 FE, Galaxy A54, Galaxy A53, ve A42 5G gibi modeller de bazı ülkelerde yeni yazılıma kavuştu. Eğer yeni yazılım güncellemesini neden hala almadığınızı merak ediyorsanız, endişeye gerek yok. Samsung bu kez biraz daha zamana ihtiyaç duymuş. Güncelemeleri arada bir kontrol ederek, gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, güncelleme size sunulduğunda hemen yüklemenizi tavsiye ederiz çünkü bu sayede birçok güvenlik açığı kapatılmış olacak. Haziran güncellemesinin gecikmesi Temmuz güncellemesini nasıl etkileyecek, onu da hep birlikte göreceğiz. Samsung’un bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz. Biz de sizin için bu durumu yakından takip ediyor olacağız.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir