Beyaz Saray Yarışı Başladı: Biden Ve Trump Canlı Yayında Buluşacak

ABD’nin 5 Kasım’daki başkanlık seçimleri için Demokrat Parti adayı Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, BU akşam CNN’in Atlanta merkezindeki stüdyosunda ilk kez karşı karşıya gelecekler.

Jake Tapper ve Dana Bash’in moderatörlüğünde 21:00’de gerçekleşecek olan CNN tartışması seçmenlerin son kararlarını şekillendirebilecek önemli bir dönemeç olabilir.

64 SENE SONRA BİR İLK

Tartışma, 1960’tan bu yana ilk kez seyircisiz olarak gerçekleşecek. Biden tarafının talebi üzerine, Trump’ın konuşma sırasında araya girmelerini engellemek için mikrofonlar sadece söz alan adaya açık olacak şekilde kontrol edilecek.

81 yaşındaki Biden, Maryland’deki “Camp David” yerleşkesinde danışmanlarıyla hazırlıklarını sürdürürken, 78 yaşındaki eski Başkan Trump ise seçim kampanyalarına katılarak geçirdiği haftanın ardından tartışmaya daha az kaygılı bir yaklaşım benimsedi.

YAYIN KURALLARI NELER?

Tartışmada adaylar, her birine eşit mesafede bir kürsüde yer alacaklar ve CNN’e göre sahne, malzeme veya not kullanamayacaklar. Mikrofonlar, CNN’in belirttiğine göre, sadece konuşma sırası gelen adayın mikrofonu açık olacak şekilde sessiz tutulacak ve moderatörler, tartışma zamanlamasını sağlamak ve medeni bir ortam yaratmak için gerekli önlemleri alacaklar.

GÜNDEMDE NELER VAR?

Tartışmanın gündem maddeleri arasında, yüksek market fiyatları, ABD-Meksika sınırında göçmen sorunu ve devam eden uluslararası çatışmaların nasıl ele alınacağı gibi konular yer alabilir. Ayrıca, Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın yasal sorunları ve Trump’ın seçim sonuçlarını değiştirme çabaları gibi konular da gündeme gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir